Fusion - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Fusion Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Fransızca diffusion "(dökülmüş bir sıvı gibi) yayılma, bir noktadan etrafa saçılma" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Latince diffundere, diffus- "döküp saçmak" fiilinden +tion sonekiyle türetilmiştir. Bu sözcük Latince fundere, fus- "dökmek" fiilinden di+2 önekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için fondan maddesine bakınız.
Fransızca ve İngilizce fusion "1. metal erimesi, erimiş metal dökme, kaynak yapma, 2. çeşitli ulusal mutfakları birleştiren yemek tarzı" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Latince fusio "döküm" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince fundere, fus- "dökmek" fiilinden +tion sonekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için fondan maddesine bakınız.
Fransızca transfusion "sıvıyı bir kaptan diğerine aktarma, kan verme" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Latince aynı anlama gelen transfundere, transfus- fiilinden +tion sonekiyle türetilmiştir. Bu sözcük Latince fundere, fus- "dökmek" fiilinden trans+ önekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için fondan maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 3 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.