Fred - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Fred Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Arapça mufradāt مفردات z "birimler" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça frd kökünden gelen mufrad مفرد z "ayrışmış, birim, tekil" sözcüğünün çoğuludur. Bu sözcük Arapça afrada إفرد z "ayırdetti, ayrıştırdı" fiilinin ifˁāl vezni (IV) mefˁuludur. Daha fazla bilgi için fert maddesine bakınız.
Dynamite "patlayıcı madde adı" ticari markasından alıntıdır. (İlk kullanımı: 1867 Alfred Nobel, İsv. sanayici.) Bu sözcük Eski Yunanca dynámis δυνάμις z "güç" sözcüğünden türetilmiştir. Daha fazla bilgi için dinamik maddesine bakınız.
Fransızca ve İngilizce isotope "periyodik tablodaki yeri aynı olan elementler" sözcüğünden alıntıdır. (İlk kullanımı: 1913 Frederick Soddy, İng kimyacı.) Fransızca sözcük Eski Yunanca ísos ίσος z "eşit" ve Eski Yunanca tópos τόπος z "yer" sözcüklerinin bileşiğidir. Daha fazla bilgi için izo+, topo+ maddelerine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 3 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.