Fˁl - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Fˁl Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Arapça fˁl kökünden gelen afˁal افعل z "eylemler" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça fiˁl فعل z "eylem" sözcüğünün çoğuludur. Daha fazla bilgi için fiil maddesine bakınız.
Arapça fˁl kökünden gelen faˁˁāl فعّال z "çok etkin, eylemli" sözcüğünden alıntıdır. Daha fazla bilgi için fiil maddesine bakınız.
Arapça fˁl kökünden gelen fāˁil فاعل z "yapan, eden" sözcüğünden alıntıdır. Daha fazla bilgi için fiil maddesine bakınız.
Arapça fˁl kökünden gelen fiˁl فعل z "edim, eylem, iş" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça faˁala فعل z "yaptı, etti, işledi" fiilinin masdarıdır. (NOT: Bu sözcük İbranice ve Aramice/Süryanice aynı anlama gelen #pˁl פעל z kökü ile eş kökenlidir. )
Arapça fˁl kökünden gelen infiˁāl إنفعال z "etkilenme, felsefede ruhun her türlü dış etkenden etkilenme hali, (Yunanca páthos karşılığı)" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça fiˁl فعل z "etme, eylem" sözcüğünün infiˁāl vezni (VII) masdarıdır. Daha fazla bilgi için fiil maddesine bakınız.
Arapça fˁl kökünden gelen mafˁūl مفعول z "edilen, edilgen, pasif" sözcüğünden alıntıdır. Daha fazla bilgi için fiil maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 6 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.