Demen - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Demen Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Fransızca bombardement "bombalama" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Fransızca bombarder "bombalamak" fiilinden +mentum sonekiyle türetilmiştir. Bu sözcük İtalyanca bombarda "bir tür top" sözcüğünden türetilmiştir. Daha fazla bilgi için bomba maddesine bakınız.
Fransızca démence "aklını kaybetme, bunama" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Latince aynı anlama gelen dementia sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince mens, ment- "akıl" sözcüğünden de+ önekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için mantalite maddesine bakınız.
Fransızca rendement "verim, getiri, gelir" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Fransızca rendre "geri getirmek, iade etmek, ödemek" fiilinden +mentum sonekiyle türetilmiştir. Bu sözcük Latince reddere "geri vermek, gelir getirmek" fiilinden evrilmiştir. Latince fiil Latince dare, dat- "vermek" fiilinden re+ önekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için data maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 3 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.