Düe - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Düe Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Fransızca duette "müzikte ikili" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük İtalyanca duetto sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük İtalyanca due "iki" sözcüğünden +ette sonekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için düo maddesine bakınız.
Fransızca individuel "bireysel" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Fransızca aynı anlama gelen individu sözcüğünden türetilmiştir. Bu sözcük Latince individuus "bölünmez olan, atom, birey" sözcüğünden alıntıdır. Latince sözcük Latince dividuus "bölünür" sözcüğünden in+2 önekiyle türetilmiştir. Latince sözcük Latince dividere, divis- "bölmek" fiilinden türetilmiştir. Daha fazla bilgi için döviz maddesine bakınız.
İtalyanca duello "ikili çatışma" sözcüğünden alıntıdır. İtalyanca sözcük Latince duellum veya bellum "savaş" sözcüğünden evrilmiştir.
Yeni Yunanca skathí σκαθί z "bir tür ötücü kuş, carduelis spinus" sözcüğünden alıntıdır. Yunanca sözcük Eski Yunanca aynı anlama gelen skánthos σκάνθος z sözcüğünden evrilmiştir.
Bu arama sonucu toplam 7 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.