Cumar - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Cumar Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Farsça çaharşanbe چهرشنبه z "haftanın dördüncü günü" sözcüğünden alıntıdır. Farsça sözcük Farsça çahar چهر z "dört" ve Farsça şabbe veya şanbe شنبه z "Cumartesi günü" sözcüklerinin bileşiğidir. (NOT: Farsça sözcük İbranice ve Aramice/Süryanice şabāt veya şabbətā שׁבּת/שַׁבְּתָא z "dinlenme günü, Cumartesi" sözcüğünden alıntıdır. ) Daha fazla bilgi için çehar, şabat maddelerine bakınız.
Farsça pancşanbe پنج شنبه z "haftanın beşinci günü" sözcüğünden alıntıdır. Farsça sözcük Farsça panc پنج z "beş" ve Farsça şanbe veya şabbe شنبه z "Cumartesi" sözcüklerinin bileşiğidir. Daha fazla bilgi için penç, şabat maddelerine bakınız.
İbranice şbt kökünden gelen şabāt שַׁבָּת z "Yahudilerde dinlenme günü, Cumartesi" sözcüğünden alıntıdır. İbranice sözcük İbranice şābat שָׁבַּת z "oturma, dinme, dinlenme" sözcüğünden türetilmiştir.
Bu arama sonucu toplam 3 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.