Csn - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Csn Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Arapça ḥsn kökünden gelen aḥsan أحسن z "daha güzel, en güzel" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça ḥasan حسن z "güzel" sözcüğünün tafdilidir. Daha fazla bilgi için hüsn maddesine bakınız.
Arapça ḥasanāt حسنات z "güzellikler, iyilikler" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça ḥsn kökünden gelen ḥasanat حسنة z "güzel şey, iyi edim" sözcüğünün çoğuludur. Daha fazla bilgi için hüsn maddesine bakınız.
Arapça ḥsn kökünden gelen iḥsān إحسان z "güzellik yapma, karşılıksız hediye verme, hediye" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça ḥusn حسن z "güzel olma" sözcüğünün ifˁāl vezni (IV) masdarıdır. Daha fazla bilgi için hüsn maddesine bakınız.
Arapça ḥsn kökünden gelen aynı anlama gelen istiḥsān إستحسان z sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça ḥasuna حسُن z "güzel idi" fiilinin istifˁāl vezni (X) masdarıdır. Daha fazla bilgi için hüsn maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 4 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.