Bice - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Bice Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Türkçe biç- fiilinden +Am sonekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için biç- maddesine bakınız.
Fransızca objet "nesne" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Geç Latince obiectum "gramerde cümlenin nesnesi" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince obicere, obiect- "karşısına koymak, önüne atmak, sunmak" fiilinden türetilmiştir. Latince fiil Latince iacere, iact- "atmak" fiilinden ob+ önekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için jet maddesine bakınız.
Fransızca subjectif "özneye ait, öznel" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Geç Latince subiectum "tabi olan, gramerde özne" sözcüğünden türetilmiştir. Bu sözcük Latince subicere, subiect- "alta atmak, buyruğu altına almak" fiilinden türetilmiştir. Latince fiil Latince iacere, iact- "atmak" fiilinden sub+ önekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için jet maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 3 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.