Berar - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Berar Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

İngilizce reverb "elektronik ses tekniğinde yankı efekti" sözcüğünden alıntıdır. İngilizce sözcük İngilizce reverberate "1. geri tepmek (esk.), 2. yankılanmak" fiilinden türetilmiştir. Bu sözcük Latince verberare "kırbaçlamak, dövmek" fiilinden re+ önekiyle türetilmiş olabilir; ancak bu kesin değildir. Latince fiil Latince verber "kırbaç" sözcüğünden türetilmiştir.
Venedikçe albora "yelken direklerini dik!" sözcüğünden alıntı olabilir; ancak bu kesin değildir. Venedikçe sözcük Venedikçe alborar "(ağaç veya yelken) dikmek" fiilinden türetilmiştir. Bu sözcük Geç Latince aynı anlama gelen yazılı örneği bulunmayan *arborare fiilinden evrilmiştir. Geç Latince fiil Latince arbor "ağaç" sözcüğünden türetilmiştir. Daha fazla bilgi için bora maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 2 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.