Barındırma - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Barındırma Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Fransızca logistique "askeri birliklerin iaşe ve barındırılması" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Fransızca loger "geçici olarak barındırmak" fiilinden +ikos sonekiyle türetilmiştir. Bu sözcük Fransızca loge "barınak, yazlık kulübe, loca" sözcüğünden türetilmiştir. Daha fazla bilgi için loca maddesine bakınız.
Fransızca logement "barınak" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Fransızca loger "geçici olarak barındırmak" fiilinden +mentum sonekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için loca maddesine bakınız.
Fransızca auberge "pansiyon, yolcular için yeme ve barınma yeri" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Provansal dilinde aynı anlama gelen alberga sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Geç Latince yazılı örneği bulunmayan *haribergo sözcüğünden alıntıdır. Geç Latince sözcük Germence yazılı örneği bulunmayan *hēri-bergōn "asker-barındırma" sözcüğünden alıntıdır.
Bu arama sonucu toplam 3 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.