Alyon - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Alyon Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Venedikçe galión veya İspanyolca galeón "12. yy'dan itibaren Akdeniz'de kullanılan büyük yelkenli gemi" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Orta Yunanca aynı anlama gelen galéa γαλέα z sözcüğünün büyütme halidir. Yunanca sözcük Eski Yunanca galéos γαλέος z "köpek balığı" sözcüğünden türetilmiştir.
İtalyanca medaglione "büyük madalya" sözcüğünden alıntıdır. Daha fazla bilgi için madalya maddesine bakınız.
Fransızca madeleine "madalyon şeklinde bisküvi, daha sonra madalyon şeklinde çikolata" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Fransızca médaillon "madalyon" sözcüğünden türetilmiş olabilir; ancak bu kesin değildir. Daha fazla bilgi için metal maddesine bakınız.
İtalyanca galiotta "çektiri cinsinden bir tür kürekli savaş gemisi" sözcüğünden alıntıdır. İtalyanca sözcük İtalyanca galea "bir tür tekne" sözcüğünün küçültme halisidir. Daha fazla bilgi için kalyon maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 4 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.