Aliyy - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Aliyy Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Arapça ˁamaliyyāt عمليّات z "işlemler" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça ˁml kökünden gelen ˁamaliyyat عمليّة z "ameliye, işlem" sözcüğünün çoğuludur. Daha fazla bilgi için amel maddesine bakınız.
Arapça mwl kökünden gelen māliyyat ماليّة z "mala ve gelire ilişkin" sözcüğünden türetilmiştir. Daha fazla bilgi için mal maddesine bakınız.
Arapça māliyyat ماليّة z "mala ve gelire ilşkin" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça mwl kökünden gelen māl مال z sözcüğünün çoğuludur. Daha fazla bilgi için maliye maddesine bakınız.
Arapça waliyyu'l-ˁahd ولي العهد z "'söz verilmiş yönetici', Abbasiler zamanında baştaki halife tarafından seçilen halefine verilen unvan" sözcüğünden alıntıdır. Daha fazla bilgi için veli, ahit maddelerine bakınız.
Arapça waliyyu-n-niˁmat ولى النعمة z "nimet gözeten" sözcüğünden alıntıdır. Daha fazla bilgi için veli, nimet maddelerine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 5 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.