Aion - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Aion Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Fransızca archives "evrak koleksiyonu" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Geç Latince aynı anlama gelen archiva sözcüğünden evrilmiştir. Bu sözcük Eski Yunanca aynı anlama gelen arχaîa αρχαῖα z sözcüğünden alıntıdır. Yunanca sözcük Eski Yunanca arχaîon αρχαῖον z "devlete ait (bina veya evrak)" sözcüğünün çoğuludur. Yunanca sözcük Eski Yunanca arχē αρχή z "devlet, yönetim " sözcüğünden +ion sonekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için +arşi maddesine bakınız.
Fransızca oléo+ veya İngilizce sadece bileşiklerde görülen oleo+ "yağ" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince oleum "zeytinyağı, sıvı yağ" sözcüğünden alıntıdır. Latince sözcük Eski Yunanca aynı anlama gelen élaion veya élaia έλαιον/έλαια z sözcüğünden alıntıdır.
Vaseline "inceltilmiş petrol yağı" ticari markasından alıntıdır. (İlk kullanımı: 1874 R. A. Chesebrough, Amer. kimyacı.) Bu sözcük Almanca wasser "su" ve Eski Yunanca elaíon ελαίον z "yağ" sözcüklerinin bileşiğidir.
Bu arama sonucu toplam 3 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.