Abon - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Abon Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Fransızca aynı anlama gelen abonné veya Fransızca s'abonner "abone olmak" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Fransızca à "bir şeye" ve Fransızca bon2 "ödeme emri, kupon, senet" sözcüklerinin bileşiğidir. Daha fazla bilgi için bono maddesine bakınız.
Arapça usṭurlāb اوسطرلاب z "yıldızların konumunu ölçerek yer belirleme aleti" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Eski Yunanca astrólabon αστρόλαβον z "'yıldız tutan', usturlap" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Eski Yunanca astēr αστηρ z "yıldız" ve Eski Yunanca lambánō, lab- λαμβάνω, λαβ- z "almak, tutmak" sözcüklerinin bileşiğidir. Daha fazla bilgi için astro+, lemma maddelerine bakınız.
İtalyanca caparra "alışverişe mahsuben yapılan ön ödeme, pey akçesi" sözcüğünden alıntıdır. İtalyanca sözcük İtalyanca capo "baş, ön" (NOT: Bu sözcük Latince caput "baş" sözcüğünden evrilmiştir. ) ve İtalyanca arrabo "kaparo" sözcüklerinin bileşiğidir. (NOT: İtalyanca sözcük Eski Yunanca aynı anlama gelen arrhabōn αῥραβων z sözcüğünden alıntıdır. Yunanca sözcük Aramice/Süryanice ˁrābōn ערבון z "güvence, pey, kaparo" sözcüğünden alıntıdır. ) Daha fazla bilgi için kapital maddesine bakınız.
İngilizce sim card "cep telefonu kartı" deyiminden alıntıdır. İngilizce deyim İngilizce subscriber identity module "abone kimlik modülü" sözcüğünün kısaltmasıdır.
Bu arama sonucu toplam 5 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.