Wfk - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Wfk Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Arapça wfḳ kökünden gelen ittifāḳ إتّفاق z "uyma, denk gelme, uyuşma, uzlaşma" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça wafiḳa وفق z "uydu, denk geldi" fiilinin iftiˁāl vezni (VIII) masdarıdır. Daha fazla bilgi için muvaffak maddesine bakınız.
Arapça wfḳ kökünden gelen muwāfaḳat موافقة z "uyuşma, uzlaşma, karşılıklı rıza" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça aynı anlama gelen wifāḳ وفاق z sözcüğü ile eş kökenlidir. Daha fazla bilgi için muvaffak maddesine bakınız.
Arapça wfḳ kökünden gelen muwaffaḳ موفّق z "talihli, kısmetli, şansı yaver giden" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça tawfīḳ توفيق z "rast gelme, başarılı olma" sözcüğünün tefˁîl vezni (II) mefˁuludur. Bu sözcük Arapça wafḳ وفق z "uyma, uygun olma" sözcüğünün tefˁîl vezni (II) masdarıdır.
Arapça wfḳ kökünden gelen muwāfiḳ موافق z "muvafakat eden, uzlaşan, uygun" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça muwāfaḳat موافقة z "uzlaşma, uyuşma" sözcüğünün mufā'alat vezni (III) failidir. Daha fazla bilgi için muvaffak maddesine bakınız.
Arapça wfḳ kökünden gelen muttafiḳ متّفق z "ittifak eden" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça ittifāḳ إتّفاق z "uzlaşma" sözcüğünün iftiˁāl vezni (VIII) failidir. Daha fazla bilgi için ittifak maddesine bakınız.
Arapça wfḳ kökünden gelen tawāfuḳ توافق z "biri birine uyma, uygun gelme, rast gelme" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça wafḳ وفق z "uyma, uygun olma" sözcüğünün tefāˁul vezni (VI) masdarıdır. Daha fazla bilgi için muvafık maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 6 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.