Vaji - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Vaji Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

İngilizce vagina "dişilik organı" sözcüğünden alıntıdır. İngilizce sözcük Yeni Latince vagina "vulva ile uterus arasındaki kanal" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince vagina "kılıç kını" sözcüğünden alıntıdır. Latince sözcük Hintavrupa Anadilinde yazılı örneği bulunmayan *wāg-īnā- "yarık" biçiminden evrilmiştir. Bu biçim Hintavrupa Anadilinde yazılı örneği bulunmayan *wāg- "yarmak" kökünden türetilmiştir.
İtalyanca vanilla "kılıç kınına benzeyen meyvesi baharat olarak kullanılan bir orkide türü" sözcüğünden alıntıdır. İtalyanca sözcük İspanyolca vainilla "küçük kılıç kını" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük İspanyolca vaina "kılıç kını" sözcüğünün küçültme halisidir. İspanyolca sözcük Latince vagina sözcüğünden evrilmiştir. Daha fazla bilgi için vajina maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 2 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.