Ussu - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Ussu Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Arapça kursī كرسى z "taht" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Aramice/Süryanice kursā veya kursiyā כרסא/כרסיא z "sandalye, taht" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Akatça kussū "sandalye" sözcüğünden alıntıdır. Akatça sözcük Sumerce aynı anlama gelen guzza sözcüğünden alıntı olabilir; ancak bu kesin değildir.
Arapça Ass kökünden gelen ˀuss اوسّ z "1. temel, baz, esas, 2. matematikte bir sayının üssü" sözcüğünden alıntıdır. (NOT: Arapça sözcük Aramice/Süryanice Awş kökünden gelen ˀuşşā אוששא z "temel, baz, esas" sözcüğü ile eş kökenlidir. Bu sözcük Akatça aynı anlama gelen uşşu sözcüğü ile eş kökenlidir. )
Fransızca quatrillion "1. milyon üssü dört sayısı (eski), 2.bin milyon milyon sayısı" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Fransızca quatre million deyiminden türetilmiştir. Daha fazla bilgi için kare, milyon maddelerine bakınız.
Fransızca trillion "1. milyon üssü üç sayısı (eski), 2. bin çarpı bin çarpı milyon sayısı" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Fransızca tri-million deyiminden türetilmiştir. Daha fazla bilgi için tri+, milyon maddelerine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 4 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.