Stella - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Stella Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Fransızca atelier "demirci işliği [esk.], her türlü işlik" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Eski Fransızca astelle "kıvılcım, har" sözcüğünden türetilmiştir. Bu sözcük Latince stella "yıldız" sözcüğünden evrilmiştir. Latince sözcük Hintavrupa Anadilinde yazılı örneği bulunmayan *stēr-la- biçiminden evrilmiştir. Bu biçim Hintavrupa Anadilinde aynı anlama gelen yazılı örneği bulunmayan *ster-2 kökünden türetilmiştir. Daha fazla bilgi için astro+ maddesine bakınız.
Fransızca constellation "takımyıldız, yıldız grubu" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Geç Latince aynı anlama gelen constellatio sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Geç Latince stellare "yıldızlanmak" fiilinden +tion sonekiyle con+ önekiyle türetilmiştir. Geç Latince fiil Latince stella "yıldız" sözcüğünden türetilmiştir. Daha fazla bilgi için atölye maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 2 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.