Sıhha - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Sıhha Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Arapça ḥifẓ حفظ z "koruma" ve Arapça ṣiḥḥat صحّة z "sağlık" sözcüklerinin bileşiğidir. Daha fazla bilgi için hıfz, sıhhat maddelerine bakınız.
Arapça ṣḥḥ kökünden gelen ṣiḥḥat صحّة z "sağlıklı olma, doğru olma" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça ṣaḥḥa صحّ z "sağlıklı idi" fiilinin ismi merresidir.
Arapça ḥifẓ حفظ z "koruma" ve Arapça ṣiḥḥat صحّة z "sağlık" sözcüklerinin bileşiğidir. Daha fazla bilgi için hıfz, sıhhat maddelerine bakınız.
Arapça ṣḥḥ kökünden gelen muṣaḥḥiḥ مصحّح z "tashih eden" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça taṣḥīḥ تصحيح z "düzeltme, onarma, tedavi etme" sözcüğünün tefˁîl vezni (II) failidir. Daha fazla bilgi için sıhhat maddesine bakınız.
Arapça ṣḥḥ kökünden gelen ṣaḥīḥ صحيح z "sağlıklı, doğru, tam, kusursuz, hukuken geçerli" sözcüğünden alıntıdır. Daha fazla bilgi için sıhhat maddesine bakınız.
Arapça ṣḥḥ kökünden gelen taṣḥīḥ تصحيح z "düzeltme, doğrulama, sağlama" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça ṣaḥḥa "sağlıklı idi, doğru idi" fiilinin tefˁîl vezni (II) masdarıdır. Daha fazla bilgi için sıhhat maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 6 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.