Reşk - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Reşk Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Fransızca fresque "taze sıvaya boya tatbikine dayalı resim tekniği" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük İtalyanca fresco "1. taze, canlı, 2. taze sıvaya boya tatbikine dayalı resim tekniği" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Germence yazılı örneği bulunmayan *frisk- "taze, keskin, canlı" sözcüğünden alıntıdır.
Fransızca pittoresque "ressamca, resmedilmeye değer" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük İtalyanca aynı anlama gelen pittoresco sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük İtalyanca pittore "ressam" sözcüğünden türetilmiştir. İtalyanca sözcük Latince aynı anlama gelen pictor sözcüğünden evrilmiştir. Latince sözcük Latince pingere, pict- "resim yapmak, boyamak" fiilinden +or sonekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için pigment maddesine bakınız.
İtalyanca fresco "1. taze, serin, 2. hafif ve oynak rüzgâr [esk.]" sözcüğünden alıntıdır. Daha fazla bilgi için fresk maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 3 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.