Plus - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Plus Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Fransızca amplifier "büyütmek, genişletmek, ses hacmini yükseltmek" fiilinden alıntıdır. Fransızca fiil Latince amplificare fiilinden alıntıdır. Bu sözcük Latince amplus "bol, büyük" ve Latince facere, fact- "yapmak" sözcüklerinin bileşiğidir. Daha fazla bilgi için faktör maddesine bakınız.
İngilizce pluralism "çoğulculuk" sözcüğünden alıntıdır. İngilizce sözcük İngilizce plural "çoğul" sözcüğünden +ism sonekiyle türetilmiştir. Bu sözcük Geç Latince aynı anlama gelen pluralis sözcüğünden alıntıdır. Geç Latince sözcük Latince plus, plur- "daha çok" sözcüğünden +alis sonekiyle türetilmiştir. Latince sözcük Hintavrupa Anadilinde yazılı örneği bulunmayan *plə-u- biçiminden evrilmiştir. Bu biçim Hintavrupa Anadilinde yazılı örneği bulunmayan *pelə-1 "dolu veya çok olmak" kökünden türetilmiştir. Daha fazla bilgi için poli+ maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 2 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.