Merhal - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Merhal Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Arapça rḥl kökünden gelen marḥalat مرحلة z "bir günlük yolculuk mesafesi" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça raḥīl رحيل z "yola çıkma, göçme" sözcüğünün ismi zaman ve mekânıdır. Daha fazla bilgi için rahle maddesine bakınız.
Fransızca étape "konak, merhale" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Holandaca stapel "durak" sözcüğü ile eş kökenlidir. Bu sözcük Germence biçiminden evrilmiştir.
Fransızca ve İngilizce progression "(adım adım veya belirli merhalelerden geçerek) ilerleme" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Latince progressio "ilerleme, ileri-yürüme" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince gradi, gress- "adım atmak, yürümek" fiilinden pro+1 önekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için grado maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 3 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.