Mall - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Mall Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Arapça Allāhu aˁlam الله أعلم z "Allah en iyi bilendir" deyiminden alıntıdır. Arapça deyim Arapça Allāh الله z ve Arapça ˁlm kökünden gelen aˁlam أعلم z "çok bilen, daha bilen, en bilen" sözcüklerinin bileşiğidir. Daha fazla bilgi için allah, ilim maddelerine bakınız.
Arapça kökünden gelen amtiˁat أمتعة z "ticari mallar" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça mtˁ kökünden gelen matāˁ متاع z sözcüğünün çoğuludur. Daha fazla bilgi için meta maddesine bakınız.
Arapça amwāl أموال z "mallar" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça mwl kökünden gelen māl مال z sözcüğünün çoğuludur. Daha fazla bilgi için mal maddesine bakınız.
Arapça anˁām أنعام z "mallar, davar" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça nˁm kökünden gelen naˁam نعم z "mal, özellikle davar" sözcüğünün çoğuludur. Daha fazla bilgi için nimet maddesine bakınız.
Arapça mll kökünden gelen malāl ملال z "bezginlik, yorguluk" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça malla ملّ z "bezdi, bir şeyi yapmaktan yoruldu" fiilinin masdarıdır.
Arapça rˁm kökünden gelen ruˁām رعام z "kanlı burun akıntısıyla beliren bir hayvan hastalığı, malleus" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Eski Yunanca rheûma ῥεῦμα z "akıntı, azellikle göz veya burun akıntısı" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Eski Yunanca rhéō ῥέω z "akmak" fiilinden +ma sonekiyle türetilmiştir.
Arapça zuḳāḳ زقاق z "sokak, dar geçit" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Akatça aynı anlama gelen sūḳāḳu sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Akatça sūḳu "sokak, özellikle çarşı sokağı, çarşıda belli malların satıldığı geçit" sözcüğünden türetilmiştir.
Arapça mlk kökünden gelen tamalluk تملّك z "malik olma, mülk edinme" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça aynı anlama gelen milk veya mulk ملك/مُلك z sözcüğünün tefeˁˁul vezni (V) masdarıdır. Daha fazla bilgi için mülk maddesine bakınız.
İngilizce e-mail veya email "elektronik posta" sözcüğünden alıntıdır. (İlk kullanımı: 1982.) İngilizce sözcük İngilizce electronic ve İngilizce mail "1. çanta, özellikle yolcu veya posta çantası, 2. posta" sözcüklerinin bileşiğidir. (NOT: İngilizce sözcük Eski Fransızca male "çanta, heybe" sözcüğünden alıntıdır. Eski Fransızca sözcük Germence bir sözcükten alıntıdır. ) Daha fazla bilgi için elektronik maddesine bakınız.
Fransızca entrepôt "ihraç ve ithal mallarının geçici olarak depolandığı yer, transit deposu" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Fransızca entreposer "içeri koymak, depolamak" fiilinden türetilmiştir. Bu sözcük Fransızca poser "koymak" fiilinden türetilmiştir. Daha fazla bilgi için pozisyon maddesine bakınız.
Fransızca tourmaline "bir tür yarı değerli süs taşı" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük İngilizce aynı anlama gelen tourmaline sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Tamilce aynı anlama gelen tōramalli sözcüğünden alıntıdır.
Bu arama sonucu toplam 11 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.