Müsved - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Müsved Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Arapça swd1 kökünden gelen musawwadat مسودّة z "karalanmış şey, taslak" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça taswīd تسويد z "karalama" sözcüğünün tefˁîl vezni (II) mefˁul dişil (müennes, feminine) halidir. Daha fazla bilgi için esvet maddesine bakınız.
İtalyanca cedola "kağıt parçası, not, müsvedde" sözcüğünden alıntıdır. İtalyanca sözcük Geç Latince aynı anlama gelen schedula sözcüğünden evrilmiştir. Bu sözcük Latince aynı anlama gelen scheda veya scida sözcüğünün küçültme halisidir. Latince sözcük Eski Yunanca sχédē σχέδη z "anlık, acele" sözcüğünden alıntıdır.
Fransızca esquisse "taslak, müsvedde" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük İtalyanca aynı anlama gelen schizzo sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince aynı anlama gelen schedius sözcüğünden evrilmiştir. Latince sözcük Eski Yunanca sχédios σχέδιος z "geçici, önemsiz, rastgele" sözcüğünden alıntıdır. Daha fazla bilgi için çetele maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 3 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.