Loda - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Loda Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Fransızca ve İngilizce isotope "periyodik tablodaki yeri aynı olan elementler" sözcüğünden alıntıdır. (İlk kullanımı: 1913 Frederick Soddy, İng kimyacı.) Fransızca sözcük Eski Yunanca ísos ίσος z "eşit" ve Eski Yunanca tópos τόπος z "yer" sözcüklerinin bileşiğidir. Daha fazla bilgi için izo+, topo+ maddelerine bakınız.
İngilizce return "dönmek, dönüş, (finansta) getiri, (daktiloda) satırbaşı" sözcüğünden alıntıdır. İngilizce sözcük Fransızca retourner "geri dönmek" fiilinden türetilmiştir. Bu sözcük Fransızca tourner "dönmek" fiilinden re+ önekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için tur1 maddesine bakınız.
Fransızca tabulateur veya İngilizce tabulator "1. tablo yapan, 2. daktiloda durak tuşu" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Geç Latince tabulare "tabloya dökmek, listelemek" fiilinden +or sonekiyle türetilmiştir. Geç Latince fiil Latince tabula "tablo, tabla, levha" sözcüğünden türetilmiştir. Daha fazla bilgi için tabela maddesine bakınız.
İngilizce silage "siloda bekletilerek mayalanan hayvan yemi" sözcüğünden alıntıdır. İngilizce sözcük İngilizce aynı anlama gelen ensilage sözcüğünden türetilmiştir. Bu sözcük İngilizce silo "silindir şeklinde tahıl deposu" sözcüğünden +age sonekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için silo maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 4 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.