Komma - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Komma Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

İngilizce commando "özel eğitim görmüş savaş birliği" sözcüğünden alıntıdır. İngilizce sözcük Afrikaans dilinde kommando "1. emir, kumanda, 2. her türlü askeri birlik" sözcüğünden alıntıdır. Daha fazla bilgi için manda2 maddesine bakınız.
Fransızca comma "müzikte en küçük perde aralığı, tam notanın dokuzda biri" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Eski Yunanca kómma κόμμα z "1. kesinti, 2. es, retorikte iki kelime arasında verilen kısa ara, 3. müzikte en küçük perde aralığı, tam notanın dokuzda biri" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Eski Yunanca kóptō κόπτω z "kesmek" fiilinden +ma sonekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için senkop maddesine bakınız.
İngilizce commodore "denizcilikte filo kumandanı" sözcüğünden alıntıdır. İngilizce sözcük Holandaca kommandeur "kumandan" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Fransızca commandeur sözcüğünden alıntıdır. Daha fazla bilgi için kumanda maddesine bakınız.
Almanca Kommandant veya Fransızca commandant "amir, bir askeri birliği yöneten" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Fransızca commander "emretmek" fiilinden türetilmiştir. Daha fazla bilgi için kumanda maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 4 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.