Kemale - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Kemale Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Arapça kml kökünden gelen kāmil كامل z "olgun, kemale ermiş" sözcüğünden alıntıdır. Daha fazla bilgi için kemal maddesine bakınız.
Arapça kml kökünden gelen mukammal مكمّل z "kemale erdirilmiş olan, eksiksiz" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça kamala كمل z "bütünleşti, olgunlaştı, erdi" fiilinin tefˁîl vezni (II) mefˁuludur. Daha fazla bilgi için kemal maddesine bakınız.
Arapça kml kökünden gelen mutakāmil متكامل z "tekâmül eden" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça takāmul تكامل z "bütünlenme, kemale erme" sözcüğünün tefāˁul vezni (VI) failidir. Daha fazla bilgi için kemal maddesine bakınız.
Arapça kml kökünden gelen takāmul تكامل z "gelişme, olgunlaşma, kemale erme" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça aynı anlama gelen kamāl كمال z sözcüğünün tefāˁul vezni (VI) masdarıdır. Daha fazla bilgi için kemal maddesine bakınız.
Arapça kml kökünden gelen takammul تكمّل z "olgunlaşma, kemale erme" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça kamāl كمال z "olgun ve tam olma" sözcüğünün tefeˁˁul vezni (V) masdarıdır. Daha fazla bilgi için kemal maddesine bakınız.
Fransızca parfait "1. mükemmel, 2. bir tür dondurma" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Latince perfectus "yapıp bitirilmiş, sonuna gelmiş, mükemmel" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince perficere, perfect- "yapıp bitirmek, kemale erdirmek" fiilinden türetilmiştir. Latince fiil Latince facere, fact- "yapmak" fiilinden per+1 önekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için faktör, faktör maddelerine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 6 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.