Keg - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Keg Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Arapça kbş kökünden gelen kabş كبش z "koyun veya keçinin erkeği, koç" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Aramice/Süryanice kbş kökünden gelen kewş כֶּבְשׁ z "bir yaşını aşmış erkek koyun" sözcüğü ile eş kökenlidir. Bu sözcük İbranice kbş kökünden gelen aynı anlama gelen kewes כֶּבֶשׂ z sözcüğü ile eş kökenlidir. İbranice sözcük Akatça kabsu "erkek koyun" sözcüğü ile eş kökenlidir.
Arapça ḥşm kökünden gelen ḥaşamat حشمة z "hicap, dini kurallar uyarınca erkeğin dizden bele kadar olan kısmını örten giysi" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça ḥaşama حشم z "utandı" fiilinin masdarıdır. Daha fazla bilgi için haşmet maddesine bakınız.
Arapça frş kökünden gelen mustafraş مستفرش z "bir erkeğin istifraş hakkına sahip olduğu kadın, cariye" sözcüğünden türetilmiştir. Arapça sözcük Arapça istifrāş إستفراش z "1. yatak ve döşek yayma, 2. bir kadını nikâhlı veya nikâhsız yatağa alma" sözcüğünün istifˁāl vezni (X) mefˁuludur. Bu sözcük Arapça faraşa فرش z "yaydı, serdi" fiilinden türetilmiştir. Daha fazla bilgi için mefruşat maddesine bakınız.
Ermenice kiuġ veya kéġ գիւղ/գեղ z "köy, tüzel kişiliğe sahip tarımsal yerleşim" sözcüğünden alıntıdır. Ermenice sözcük Hintavrupa Anadilinde yazılı örneği bulunmayan *wel-i "topluluk, kalabalık, güruh" biçiminden evrilmiştir.
Fransızca ve İngilizce androgyne "erkeğe benzeyen kadın, çift cinsiyetli" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Eski Yunanca anér, andr- ανέρ, ανδρ- z "erkek" ve Eski Yunanca gynē γυνή z "kadın" sözcüklerinin bileşiğidir. Daha fazla bilgi için andro+, jineko+ maddelerine bakınız.
İngilizce nubuck "dış yüzü kumlanmış deri" sözcüğünden alıntıdır. İngilizce sözcük İngilizce new buck "yeni geyik (derisi)" deyiminden türetilmiştir. Bu sözcük İngilizce new "yeni" (NOT: İngilizce sözcük Germence aynı anlama gelen yazılı örneği bulunmayan *neuja- biçiminden evrilmiştir. Germence biçim Hintavrupa Anadilinde aynı anlama gelen yazılı örneği bulunmayan *new-yo- biçiminden evrilmiştir. ) ve İngilizce buck "geyik veya ceylanın erkeği" sözcüklerinin bileşiğidir. Daha fazla bilgi için neo+ maddesine bakınız.
İngilizce gangbang "bir kadınla çok sayıda erkeğin topluca cinsel ilişkiye girmesi" sözcüğünden alıntıdır. İngilizce sözcük İngilizce gang "çete, güruh" ve İngilizce bang "patlama sesi, argoda cinsel birleşme" sözcüklerinin bileşiğidir.
İngilizce macho "'İspanyol erkeği gibi', kabadayılık taslayan erkek" sözcüğünden alıntıdır. İngilizce sözcük İspanyolca macho "erkek" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince aynı anlama gelen masculus sözcüğünden evrilmiştir. Latince sözcük Latince mas, mar- "erkeklik organı, erkek kişi" sözcüğünden +ul+ sonekiyle türetilmiştir.
Moğolca kuma "erkeğin ikinci karısı" sözcüğü ile eş kökenlidir.
Bu arama sonucu toplam 9 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.