İsâp - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

İsâp Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Arapça ḥsb kökünden gelen iḥtisāb إحتساب z "hesaba çekme, hesap kontrolü" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça ḥasaba "hesap etti" fiilinin iftiˁāl vezni (VIII) masdarıdır. Daha fazla bilgi için hesap maddesine bakınız.
Arapça ksb kökünden gelen iktisāb إكتساب z "edinme" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça aynı anlama gelen kasb كسب z sözcüğünün iftiˁāl vezni (VIII) masdarıdır. Daha fazla bilgi için kesp maddesine bakınız.
Arapça nsb kökünden gelen intisāb إنتساب z "bağımlı hale gelme" sözcüğünden alıntıdır. Daha fazla bilgi için nisbet maddesine bakınız.
Arapça nṣb kökünden gelen niṣāb نصاب z "pay" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça naṣaba fiilinin mufā'alat vezni (III) masdarıdır. Daha fazla bilgi için nasip1 maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 4 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.