Hyc - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Hyc Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Arapça hyc kökünden gelen hayacān هيجان z "telaş, çırpınma" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça hāca هاج z "telaş etti, çırpındı" fiilinin masdarıdır.
Fransızca brachycéphale "kısa kafalı" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Eski Yunanca braχýs βραχύς z "kısa" (NOT: Bu sözcük Hintavrupa Anadilinde aynı anlama gelen yazılı örneği bulunmayan *mregh-u- biçiminden evrilmiştir. ) ve Eski Yunanca képhalos κέφαλος z "kafa" sözcüklerinin bileşiğidir. Daha fazla bilgi için brifing, +sefal maddelerine bakınız.
Fransızca tachycardie "kalp atışının hızlanması" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Eski Yunanca taχýs ταχύς z "hızlı" ve Eski Yunanca kardía καρδία z "kalp" sözcüklerinin bileşiğidir. Daha fazla bilgi için takometre, kardiyo+ maddelerine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 3 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.