High - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

High Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Fransızca figure "şekil, özellikle insan gövdesinin şekli, güzel sanatlarda insan tasviri" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Latince aynı anlama gelen figura sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince figere, fict- "biçimlendirmek, elle şekil vermek" fiilinden türetilmiştir. Latince fiil Hintavrupa Anadilinde yazılı örneği bulunmayan *dhigh- biçiminden evrilmiştir. Bu biçim Hintavrupa Anadilinde yazılı örneği bulunmayan *dheigh- "hamur veya kerpiç yoğurmak" kökünden türetilmiştir.
İngilizce hi-fi "yüksek kaliteli ses kayıt sistemi" sözcüğünden alıntıdır. (İlk kullanımı: 1950) İngilizce sözcük İngilizce high "yüksek" ve İngilizce fidelity "sadakat" sözcüklerinin bileşiğidir. (NOT: İngilizce sözcük Latince fidelis "sadık" sözcüğünden türetilmiştir. Latince sözcük Latince fides "güven, sadakat" sözcüğünden türetilmiştir. )
Bu arama sonucu toplam 2 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.