Hers - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Hers Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Fransızca asteroïde "yıldıza benzeyen gök cismi, gezegencik" veya İngilizce asteroid "yıldıza benzeyen gök cismi, gezegencik" sözcüğünden alıntıdır. (İlk kullanımı: 1802 Sir William Herschel, Alm/İng. astronom.) Bu sözcük Eski Yunanca astēr ἀστήρ z "yıldız" ve Eski Yunanca eídos εἶδος z "biçim, görüntü, gibi" sözcüklerinin bileşiğidir. Daha fazla bilgi için astro+, +oid maddelerine bakınız.
Fransızca photographe "görüntü kaydetme cihazı ve işlemi" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük İngilizce aynı anlama gelen photograph sözcüğünden alıntıdır. (İlk kullanımı: 1839 Sir John Herschel, İng. fizikçi.) Bu sözcük Eski Yunanca phôs, phōt- φῶς, φωτ- z "ışık" ve Eski Yunanca graphē γραφη z "yazı, kayıt" sözcüklerinin bileşiğidir. Daha fazla bilgi için foto+1, +graf maddelerine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 2 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.