Feli - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Feli Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Arapça χlf kökünden gelen χilāfat خلافة z "halifelik" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça χalīfat خليفة z "halife" sözcüğünün masdarıdır. Daha fazla bilgi için halife maddesine bakınız.
Arapça wẓf kökünden gelen muwaẓẓaf موظّف z "bir işle görevlendirilmiş kimse, vazifeli" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça tawẓīf توظيف z "bir işle görevlendirme" sözcüğünün tefˁîl vezni (II) mefˁuludur. Daha fazla bilgi için vazife maddesine bakınız.
Fransızca balance "terazi, denge" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Latince bilanx, bilanc- "iki kefeli terazi" sözcüğünden evrilmiştir. Daha fazla bilgi için bilanço maddesine bakınız.
Fransızca falaise "dik kayalık sahil" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Germence yazılı örneği bulunmayan *felisa veya felsaz "kaya" sözcüğünden alıntıdır.
Fransızca jaguar "kedigillerden bir vahşi hayvan, felis onca" sözcüğünden alıntıdır. (İlk kullanımı: Georges-Louis L. Buffon, Fr. doğabilimci (1707-88).) Fransızca sözcük Portekizce bir sözcükten alıntıdır. Bu sözcük G. Amerika dillerinden Tupi dilinde yaguara "her tür büyük yırtıcı hayvan" sözcüğünden alıntıdır.
Bu arama sonucu toplam 5 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.