Etga - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Etga Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Arapça zyr kökünden gelen mazār مزار z "ziyaret edilen yer, ziyaretgâh" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça ziyārat زيارة z "ziyaret etme" sözcüğünün ismi zaman ve mekânıdır. Daha fazla bilgi için ziyaret maddesine bakınız.
Arapça wṭn kökünden gelen waṭan وطن z "kişinin doğduğu veya yaşadığı yer, ikametgâh, konut" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça waṭana وطن z "ikamet etti, konakladı" fiilinin masdarıdır.
Fransızca chapelle "küçük kilise" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Geç Latince cappella "Tours kentinde Aziz Martin'in cübbesinin saklandığı yer (vi), ziyaretgâh ve dua yeri (ix)" sözcüğünden evrilmiştir. Bu sözcük Latince cappa "külahlı cübbe, aba" sözcüğünün küçültme halisidir. Daha fazla bilgi için kaput maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 3 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.