Ekva - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Ekva Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Arapça şkw/şky kökünden gelen şakwāˀ شكواء z "şikâyet" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça şakā شكا z "şikâyet etti" fiilinin masdarıdır. Daha fazla bilgi için şikâyet maddesine bakınız.
Fransızca équateur "eşitleyici, " sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Latince aequator "eşitleyici" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince aequare, aequat- "eşitlemek, tesviye etmek" fiilinden +or sonekiyle türetilmiştir. Latince fiil Latince aequus "eşit" sözcüğünden türetilmiştir. Daha fazla bilgi için egale maddesine bakınız.
Korece tae kwon do "'tekme yumruk usulü', bir döğüş sporu" deyiminden alıntıdır. (İlk kullanımı: 1959 Jhoon Rhee, Kore kökenli Amerikalı spor adamı.) Korece deyim Korece tae "ayak, tekme" ve Korece kwon "yumruk" ve Korece doh "yol, usul" sözcüklerinin bileşiğidir.
Bu arama sonucu toplam 3 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.