Derinlemesine - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Derinlemesine Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Arapça ġwr kökünden gelen aynı anlama gelen maġārat مغارة z sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça ġawr غور z "derinlemesine girme, dalma, çukur olma" sözcüğünün ismi zaman ve mekânıdır. Daha fazla bilgi için garet maddesine bakınız.
Arapça drk kökünden gelen mudrik مدرك z "idrak eden" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça idrāk إدراك z "konunun en dibine kadar inme, derinlemesine kavrama" sözcüğünün ifˁāl vezni (IV) failidir. Daha fazla bilgi için dereke maddesine bakınız.
Arapça wḳf kökünden gelen wuḳūf وقوف z "1. durma, 2. bir konu üzerinde durma, bir konuyu derinlemesine inceleme" sözcüğünden alıntıdır. Daha fazla bilgi için vakıf1 maddesine bakınız.
Fransızca perspectif "1. bakış açısı, 2. resimde derinlik etkisi yaratma sanatı" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Latince perspectivus "bakışa ilişkin, bakışsal" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince perspicere, perspect- "(boydan boya veya derinlemesine) bakmak" fiilinden türetilmiştir. Latince fiil Latince specere, spect- "gözlemek, bakmak" fiilinden per+1 önekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için spekülasyon maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 4 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.