Cumali - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Cumali Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Türkçe dilinden alınan töre kelimesi Töre anlayışları bu bilinçlilikleriyle pekişmiştir. - N. Cumalı anlamındadır. Karaçay Balkarca sözcük, Ad halinde âdet anlamına gelir. Karaçay Balkarca dilinden alınan töre kelimesi töre anlamındadır. Ad sözcük, Ad halinde töre anlamına gelir. Ad dilinden alınan töre kelimesi kural anlamındadır. Türkmence sözcük, Ad halinde ağa (ekim devriminden önce) anlamına gelir.
Türkçe sözcük, Ad halinde Parti tarafından önerilen genel konular ile ozanın duyduğu şey arasında çelişki olamaz. - N. F. Kısakürek anlamına gelir. Türkçe dilinden alınan parti kelimesi Yedi sekiz balyalık bir partiden bir buçuk, iki kilo tütün yürütüyordu. - N. Cumalı anlamındadır.
Türkçe dilinden alınan güncel kelimesi Güncel olaylar, yorumlarla şaşılacak bir özdeşlik, bir uyum gösterir. - N. Cumalı anlamındadır.
Bu arama sonucu toplam 3 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.