Bea - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Bea Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

İngilizce beach "plaj, kumsal" sözcüğünden alıntıdır.
Fransızca bauxite "alüminyum hidrat içeren bir mineral" sözcüğünden alıntıdır. (İlk kullanımı: 1821 Pierre Berthier, Fr. mineralojist.) Fransızca sözcük Beaux "Güney Fransa'da bir köy" özel adından türetilmiştir.
Fransızca carter "içten yanmalı motorların alt kısmında bulunan yağ tankı" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük İngilizce Carter's Oiltight Chain Lubricator "bisiklet zincirini yağ damlatmadan yağlamaya yarayan bir aygıt" ticari markasından alıntıdır. (İlk kullanımı: 1897 Sunbeam Bicycles Inc., Wolverhampton, İng.) Bu sözcük J. Harrison Carter "İngiliz mühendis (ö. 1903)" özel adından türetilmiştir.
İngilizce whiskey veya whisky "bir tür alkollü içki" sözcüğünden alıntıdır. İngilizce sözcük Gaelce uisge beatha "can suyu" deyiminden alıntıdır. Bu sözcük Gaelce uisge "su" ve Gaelce beatha "can" sözcüklerinin bileşiğidir. Daha fazla bilgi için can maddesine bakınız.
İngilizce beach "plaj, kumsal" sözcüğünden alıntıdır.
Bu arama sonucu toplam 5 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.