ḳarra - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

ḳarra Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Arapça krr kökünden gelen karrat كرّة z "tekrar, defa" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça karr veya takrār كرّ/تكرار z "geri gelme, yineleme" sözcüğünün ismi merresidir.
Arapça karrāt كرّات z "defalar, matematikte çarpımlar" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça krr kökünden gelen karrat كرّة z sözcüğünün çoğuludur. Daha fazla bilgi için kere maddesine bakınız.
Arapça krm kökünden gelen mukarram مكرّم z "cömertlik eden, eli bol, ikram edici" sözcüğünden alıntıdır. Daha fazla bilgi için kerem maddesine bakınız.
Arapça krr kökünden gelen mukarrar مكرّر z "tekrar edilmiş" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça karr كرّ z "yineleme, geri getirme" sözcüğünün tefˁîl vezni (II) mefˁuludur. Daha fazla bilgi için kere maddesine bakınız.
Arapça ḳrz kökünden gelen taḳrīz تقريض z "borç verme" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça ḳarraḍa "faizle borç verdi" fiilinin tefˁîl vezni (II) masdarıdır. Daha fazla bilgi için karz maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 5 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.