غيب - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

غيب Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Arapça ġyb kökünden gelen ġaybūbat غيبوبة z "yokluk, kayıp olma hali" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça ġāba "kayboldu" fiilinin masdarıdır. Daha fazla bilgi için kayıp maddesine bakınız.
Arapça ġyb kökünden gelen ġībat غيبة z "birinin gıyabında aleyhinde konuşma" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça ġiyāb غياب z "kayıp olma, burada olmama" sözcüğünün masdarıdır. Daha fazla bilgi için kayıp maddesine bakınız.
Arapça ġyb kökünden gelen ġayb غيب z "kaybolma, yitme" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça ġāba غاب z "kayboldu, görünmez oldu" fiilinin dr.
Arapça raġāˀib رغائب z "1. dilekler, 2. Recep ayının ilk Cuma gecesine verilen ad" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça rġb kökünden gelen raġībat رغيبة z "şiddetle arzulanan şey, dilek" sözcüğünün çoğuludur. Bu sözcük Arapça raġiba رغب z "arzuladı, dilek diledi" fiilinin sıfat dişil (müennes, feminine) halidir. Daha fazla bilgi için rağbet maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 4 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.