ترب - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

ترب Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Arapça rbˁ kökünden gelen murabbaˁ مربّع z "dörtlü, dört köşe, kare" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça tarbīˁ تربيع z "dörtleme" sözcüğünün tefˁîl vezni (II) mefˁuludur. Daha fazla bilgi için rubai maddesine bakınız.
Arapça rby kökünden gelen murabbī مربّي z "terbiye eden" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça tarbiyat تربية z "yetiştirme, eğitme" sözcüğünün tefˁîl vezni (II) failidir. Daha fazla bilgi için rab maddesine bakınız.
Arapça rbw kökünden gelen tarbiyat تربية z "1. büyütme, yetiştirme, eğitme, 2. suda yumuşatma" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça rabā "1. büyüdü, yetişti, besili hale geldi, 2. suda şişti" fiilinin tefˁîl vezni (II) masdarıdır. Daha fazla bilgi için rab maddesine bakınız.
Arapça trb kökünden gelen turbat تربة z "toprak, kabir" sözcüğünden alıntıdır. Daha fazla bilgi için türab maddesine bakınız.
Farsça turb ترب z "kökü yenen malum bitki, raphanus sativus" sözcüğünden alıntıdır.
Bu arama sonucu toplam 5 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.