şibi - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

şibi Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Almanca aynı anlama gelen schiebedach sözcüğünden alıntıdır. Almanca sözcük Almanca schiebe "çekme, kaydırma" ve Almanca dach "tavan" sözcüklerinin bileşiğidir. (NOT: Almanca sözcük Germence aynı anlama gelen yazılı örneği bulunmayan *thakam biçiminden evrilmiştir. ) Daha fazla bilgi için dek2 maddesine bakınız.
İngilizce feasibility "yapılabilirlik" sözcüğünden alıntıdır. İngilizce sözcük İngilizce feasible "yapılabilir" sözcüğünden türetilmiştir. Bu sözcük Fransızca faisible "[esk.] yapılabilir" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Fransızca faire "yapmak" fiilinden türetilmiştir. Fransızca fiil Latince aynı anlama gelen facere, fact- fiilinden evrilmiştir. Daha fazla bilgi için faktör maddesine bakınız.
Fransızca mammouth "fosil şeklinde bulunan bir tür soyu tükenmiş büyük fil" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Rusça aynı anlama gelen mamot sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Sibirya dillerinden Ostyak dilinde mamot "yeraltında olan" sözcüğünden alıntıdır.
Bu arama sonucu toplam 3 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.