önemseme - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

önemseme Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Arapça hmm kökünden gelen ahamm أهمّ z "daha önemli, çok önemli" sözcüğünden türetilmiştir. Arapça sözcük Arapça hamm همّ z "merak etme, önemseme, ilgilenme" sözcüğünün tafdilidir.
Arapça hmm kökünden gelen ihtimām إهتمام z "önemseme, ilgi ve kaygı gösterme" sözcüğünden alıntıdır. Daha fazla bilgi için ehemmiyet maddesine bakınız.
Fransızca négligé "1. ihmal edilmiş, önemsenmemiş, 2. samimi ortamda giyilen iddiasız kadın veya erkek giysisi" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Fransızca negliger "ihmal etmek, önemsememek" fiilinden türetilmiştir. Bu sözcük Latince aynı anlama gelen negligere fiilinden alıntıdır. Latince fiil Latince nec "değil" ve Latince legere "seçmek" sözcüklerinin bileşiğidir. Daha fazla bilgi için negatif, lejyon maddelerine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 3 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.