Ösen - Kelime Etimolojisi, Kelimesinin Kökeni

Ösen Araması Sonuçları

Kelimeyi tam olarak karşılayan bir kelime olmamasına rağmen, aradığınız kelimenin içinde geçen kelime sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

İngilizce kerosene "bir petrol ürünü" sözcüğünden alıntıdır. İngilizce sözcük Eski Yunanca kērós κηρός z "balmumu" sözcüğünden türetilmiştir.
İngilizce kerosene "bir petrol ürünü" sözcüğünden alıntıdır. İngilizce sözcük Eski Yunanca kērós κηρός z "balmumu" sözcüğünden türetilmiştir.
Fransızca traverse "demiryolu raylarına dik olarak döşenen ağaç veya demir taşıyıcı" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Fransızca travers "çapraz, karşıt, zıt" sözcüğünden türetilmiştir. Bu sözcük İtalyanca aynı anlama gelen traverso sözcüğünden alıntıdır. İtalyanca sözcük Latince aynı anlama gelen transversus sözcüğünden evrilmiştir. Latince sözcük Latince vertere, vers- "dönmek" fiilinden trans+ önekiyle türetilmiştir. Daha fazla bilgi için versiyon maddesine bakınız.
İngilizce tramway "raylı şehiriçi ulaşım aracı" sözcüğünden alıntıdır. İngilizce sözcük İngilizce tram "ray, yola döşenen kalas" ve İngilizce way "yol" sözcüklerinin bileşiğidir. (NOT: İngilizce sözcük Germence aynı anlama gelen yazılı örneği bulunmayan *wegaz biçiminden evrilmiştir. Germence biçim Hintavrupa Anadilinde yazılı örneği bulunmayan *wegh- "yol almak, götürmek" biçiminden evrilmiştir. ) Daha fazla bilgi için vagon maddesine bakınız.
Bu arama sonucu toplam 4 sonuç bulundu!

Gözde Aramalar

Yeni kelimeler mi keşfetmek istiyorsunuz, işte sitemizde aranma sıklığına göre son zamanlarda en çok aranan kelimelerin listesi.